Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
10 Nisan Polis Haftası Törenlerle Kutlandı (10 Nisan 2015)
 
Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170. yıldönümü 50. Yıl Tören Alanında kutlandı.

 

         Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının arından ilk olarak söz alan İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Ahmet ESENDEMİR; " Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin ve Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumu belirterek, burada tören için toplanmış bulunan herkese hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum.

         Emniyet Teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hâkimiyetini sağlama ve adaletin tesis edilmesine yardımcı olma gibi çok önemli görevleri üstlenmiştir. Bizler bu görevi yerine getirirken, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmuyoruz. Türk polisi suçlunun yakalanması ve suçun önlenmesinin teminatı olmanın yanında, suçsuz masum insanların da yaşadıkları alanların huzurlu, güvenli olabilmesinin teminatıdır.

         Türk Polis Teşkilatı 1,5 asrı aşan deneyimi, yetişmiş kaliteli insan gücü, modern donanım ve ekipmanıyla halka hizmet vermeyi kendine görev edinmiştir. Bugüne değin asayişin temininde yaptıklarıyla göz dolduran teşkilatımız bugünden sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle hukukun üstünlüğüne, insan haklarının evrensel değerlerine bağlı kalarak görev yapmaya devam edecektir.

         Bizler, polisin olayları önlemesi ve suçluları yakalayabilmesinde halk desteğinin öneminin farkındayız. Polis-vatandaş diyaloğu ne kadar iyi olursa, başarıya o denli kolay ulaşacağımızı biliyoruz. Halkımız da kendi huzuru ve toplumun huzuru için polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir. Daha güzel günler için polis-vatandaş el ele olmalıdır. Şahsım adına Polis-vatandaş işbirliği açısından ilçemizde güzel bir dayanışma oluştuğu inancındayım. Bizler Turgutlu’da huzur ve güven ortamını sizlerden aldığımız destekle sağladık, yine sizlerden alacağımız destekle devam ettireceğiz.

 

         Bu duygularla vatan ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi ve değerli emeklilerimizi şükranla anarken, üstün hizmet anlayışıyla halen görevlerini sürdüren mesai arkadaşlarıma, onların değerli ailelerine, sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum. Bu anlamlı günümüzde bizleri onurlandıran başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere tüm değerli katılımcılara şahsım ve Teşkilatım adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

dedi.

 

        Alanda yapılan kutlamaların ardından  İlçe Emniyet Müdürümüz Ahmet ESENDEMİR, İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki polis lokalinde düzenlenen kokteylde tebrikleri kabul etti.

 

     Son olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü Lokalinde düzenlenen törende yıl içerisinde başarılı çalışmalarda bulunan meslek mensuplarına başarı belgeleri takdim edildi.  

 
​​
 
 
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • KGYS
 • BİMER
 • İçişleri Bakanlığı
 • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
 • Polis Radyosu