Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
2014 HUZUR VE GÜVENLİK TOPLANTISI
18.02.2014  
2014 Huzur Ve Güvenlik Toplantısı
 
           Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından “2014 Huzur ve Güvenlik Toplantısı”, ilçede bulunun çeşitli sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, resmi kurum temsilcileri ve esnafın katılımıyla düzenlenmiştir.
 
Toplantıda, 2012-2013 Kula İlçesi Güvenlik Analizi ve 2014 Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Perspektifi katılımcılarla paylaşılmıştır. Toplantı sonunda katılımcıların soru ve önerileri alınmıştır. Kula’nın daha huzurlu ve güvenli olması için hizmet kalitesi ve verimliliğin arttırılması planlanmaktadır. Toplantının yapılmasından memnuniyetini dile getiren katılımcılardan gelen görüş, soru ve öneriler özet olarak aşağıya çıkarılmıştır.
 
Katılımcıların Gündeme Getirdiği Konular
 
1.      İlçe merkezinde MOBESE kameralarının kurulması gerektiği, bunun suçla mücadelede fayda sağlayacağı belirtilmiştir.
 
28.06.2013 tarihinde ilçede MOBESE sistemi ile ilgili yer ve ortalama maliyet bilgileri çıkartılarak yapılan çalışma Manisa İl Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından talep Emniyet Genel Müdürlüğü’ne iletilmiştir. MOBESE sisteminin kurulabilmesi için gerekli ödenek konusu takip edilmektedir.
 
2.      Egzozu açık motorların oluşturduğu gürültü kirliliğinden duyulan rahatsızlık dile getirilmiştir.
 
Denetimlere devam edilmektedir. 19.02.2014 tarihinde Güvenli ve Huzurlu Trafik konulu toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya ait gündem, soru ve öneriler, İlçe Emniyet Müdürlüğü web sitesinde detaylı olarak paylaşılacaktır.
 
3.      Yeni yapılan kavşak (Narıncalıpıtrak) nedeniyle çevrede ikamet edenlerin, yolu kullanan büyük araçlar nedeniyle rahatsız oldukları ifade edilmiştir.
 
Mevlana Caddesi olarak bilinen yerde günlük trafik kontrol noktası oluşturulmuştur. Yapılan çalışmalar ve detaylar ileride sunulacaktır.
 
4.      Bir katılımcı, Kapıdan satış yapan dernek temsilcileri ile ilgili rahatsızlık duyduğu bir olayı ve 155’in aranmasına rağmen görevlilerin gelip gelmediğini görmediğini belirtmiştir.
 
2013 yılında 6 adet aynı konulu ihbara ekip gönderilmiştir. Ekip tarafından belge ve gerekli izinleri kontrol edilerek gerekli işlemler yapılmıştır.
 
 
5.      Sokak köpeklerinin bazı vatandaşları rahatsız ettikleri bildirilmiştir.
 
17.02.2014 tarihinde Belediye Başkanlığına yazı ile bildirilmiştir.
 
6.      Bazı kaldırımlarda esnaf işgali yüzünden yürümenin zor, hatta imkânsız olduğu belirtilmiştir.
 
17.02.2014 tarihinde Belediye Başkanlığına yazı ile bildirilmiştir.
 
7.      Bir kısım sarhoş vatandaşların çevreyi rahatsız ettikleri bildirilmiştir.
 
Vali Muzaffer Ecemiş İlkokulu ve Şöförevleri arası ile Maliye ve Hastane arasındaki güzergâhta resmi devriye vasıtasıyla yapılan kontroller arttırılmıştır.
 
8.      Orhan ACAR kavşağındaki trafik ışıklarının hatalı olabileceği bildirmiştir.
 
Orhan Acar kavşağındaki trafik ışıkları yerinde kontrol edilmiştir. Trafik ışıklarının kuruluş ve çalışma sisteminde herhangi bir arıza olmadığı, yol kullanıcılarının bahse konu trafik ışıklarına çok yakın bekleme yapmaları sebebiyle farklı algı oluştuğu tespit edilmiştir.
 
9.      Mevlana Caddesi üzerindeki yetersiz ışıklandırma nedeniyle CBU, MYO İkinci Öğretim Öğrencilerinin gece saatlerinde geliş gidişlerinde endişe duydukları bildirilmiştir.
 
17.02.2014 tarihinde konu ile ilgili talep Gediz A.Ş ilçe temsilciliğine bildirilmiştir. Gerekli çalışma Gediz A.Ş tarafından yapılacaktır.
 
10.   İlçede uyuşturucu satan ve kullananlar olup olmadığı, bu konuda bir çalışmanın yapılıp yapılmadığı, vatandaşların bu konuda sahip oldukları bilgileri emniyet birimlerinin iletmelerinin gerekliliği üzerinde durulmuştur.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca vatandaşların bu konudaki duyarlılığı çalışmalarımıza yön verecektir.
 
11.   İlçede bazı işyerlerinde kaçak sigara satıldığı belirtilmiştir.
 
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü ilgili birimleri tarafından konu takip edilmektedir.
 
12.  CBÜ, Kula MYO öğrencileri için benzer bir toplantının düzenlenmesi gerektiği belirtilmiştir.
 
Kula MYO öğrencileri ile ‘Huzur ve Güvenlik’ konulu toplantı planlaması yapılmıştır. Kula’ da eğitim-öğrenim gören öğrencilerin beklenti ve sorunları dinlenerek çözüm yolları gündeme alınacaktır.
 
13.   Güvenli ve huzurlu bir trafik için, gençlere konferans verilmesinin faydalı olabileceğini bildirmiştir.
 
Talep ile ilgili çalışmalara başlanmıştır.
 
14.  Bazı katılımcılar ise İlçede uyuşturucu madde kullanımı ile ilgili tehlikeli bir durum olmadığı, İlçe Emniyet Teşkilatının hizmetlerinden memnun olduklarını, okullarda görülen ve gelişebilecek uyuşturucu konularıyla ilgili emniyetten destek aldıklarını ve devamlı irtibat halinde olduklarını belirtmiştir.
 
15.  Bir katılımcı, yeni açılan Gençlik Merkezindeki etkinliklere gençleri beklediklerini, bu konuda emniyetin cesaretlendirici ve teşvik edici olabileceğini, olması gerektiğini, gençlerin çeşitli konularda bilgilendirilmesi amacı ile bilgi, doküman ve hizmet talepleri olduğu bildirilmiştir.
 
Toplantıyla ilgili haber linkleri aşağıdadır.
 
 
 
 
 
 
 
 
Toplantıya aktif olarak katılımından dolayı Kula Halkına teşekkür ederiz.
 
Saygılarımızla.
Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü
 
 
 
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • KGYS
 • BİMER
 • İçişleri Bakanlığı
 • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
 • Polis Radyosu